Diablo IV Switch 2-re készülhet, de a Blizzard még nem mondta ki a végső szót

diablo-4

A Diablo IV újra erős jelzést kapott arra, hogy a Nintendo Switch 2 felé tart: a tajvani besorolási adatbázisban megjelent a játékhoz kapcsolt, Switch 2-re utaló változat. A hivatalos megerősítés viszont továbbra is hiányzik, ezért most még inkább jelről, mint kész bejelentésről beszélünk.

Mi látszik a besorolási listákból?

A friss tajvani bejegyzés a Diablo IV: Lord of Hatred néven futó változathoz kötődött, és a Nintendo Switch 2 platformot is felsorolta. Ez nem az első ilyen nyom: korábban az indonéz besorolási rendszerben is felbukkant ugyanez a cím, szintén Nintendo-platformra utalva.

Az ilyen listák azért keltenek feltűnést, mert a kiadói megjelenések előtt gyakran már látszanak bennük az előkészített platformok. Ettől még nem lesz belőlük automatikusan megjelenés, de a minta most már nem egyszeri véletlennek tűnik.

Mit mondott korábban a Blizzard?

Rod Fergusson, a Diablo egyik vezető arca korábban azt mondta, hogy a Diablo IV esetében van lehetőség Switch 2-portban gondolkodni, mert a hardver elbírná a játékot. A visszatartó erő inkább a live-service működés, vagyis az online szolgáltatások platformra igazítása.

Ez a rész a legfontosabb, mert nem a teljesítményre tett megjegyzés a bizonytalan, hanem az, hogy a Blizzard mennyire tudná kényelmesen működtetni a játék állandó online komponenseit a Nintendón. A Switch 2 tehát technikailag nem tűnik akadálynak, a szolgáltatási oldal viszont még kérdéses.

Miért érdekes ez most?

A helyzet azért kapott új lendületet, mert a friss tajvani bejegyzés visszaigazolta, hogy a korábbi indonéz szivárgás nem légből kapott pletyka volt. Két külön besorolási forrás ugyanabba az irányba mutat, és ez már jóval erősebb jel, mint egyetlen elcsípett adatlap.

Ugyanakkor a dátumok nem oldanak meg mindent: az ilyen besorolások önmagukban nem jelentik azt, hogy a Blizzard már be is jelentette a portot. Most még az a korrekt olvasat, hogy a megjelenés esélye nőtt, de a kilövési engedély még nincs kézben.

Magyar szemmel nézve

Magyar játékosként ez azért fontos, mert a Diablo IV már eleve ismert, nagy közönségnek szóló cím, és a Switch 2 egy új, hordozhatóbb belépési pontot adhatna hozzá. Ha a port tényleg elkészül, az a hazai Nintendo-tábor számára is kézzelfogható bővülés lenne.

A mostani információk alapján viszont még nem érdemes kész tényként kezelni a megjelenést. A legjobb olvasat az, hogy a Blizzard nyitott rá, a besorolási listák pedig már dolgoznak is az ügyön, de a hivatalos lépés még hiányzik.

Merre tart a történet?

A következő valódi mérföldkő egy Blizzard- vagy Nintendo-bejelentés lenne, mert onnantól lehetne biztosan beszélni Switch 2-verzióról. Addig a tajvani és indonéz besorolás együtt erős, de még mindig közvetett bizonyíték.

Ha a minta folytatódik, akkor a Diablo IV Switch 2-s szereplése már nem csak vágyálomnak fog tűnni, hanem egy előkészített kiadási tervnek. Jelen állás szerint azonban ez még az a történet, ahol a papír többet mond, mint a sajtóközlemény.