Konzolos akadályok miatt csúszik a PlayStation 5-ös Empulse premierje

empulse

Kevesebb mint huszonnégy órával a tervezett rajt előtt kénytelen volt behúzni a kéziféket az 1047 Games, így a pörgősnek ígérkező mechás lövöldözés egyelőre elkerüli a Sony aktuális konzolját. Míg a PC-s és az Xbox-tulajdonosok menetrend szerint megkapják a játékszoftvert, a kék tábor bizonytalan ideig kimarad a buliból.

A tanúsítási folyamat hálójában

A Splitgate mögött álló stúdió hivatalos X-közleményben tudatta a közösséggel, hogy az Empulse PlayStation 5-ös verziója nem tud megjelenni a kijelölt napon. A halasztás hátterében a Sony szigorúbb és a vártnál lényegesen hosszabb ideig elhúzódó konzolos tanúsítási folyamata (certification) áll. Ez a validációs fázis garantálná, hogy a program stabilan, fagyások nélkül fusson az adott hardveren, ám a célegyenesben porszem került a gépezetbe. A fejlesztők nem közöltek pontos új dátumot, ami komoly bizonytalanságot szül a platform rajongói körében.

A piacon nem ez az első eset, hogy a konzolos jóváhagyás átírja a terveket. A FragPunk szintén hasonló minőségbiztosítási fennakadások miatt szenvedett halasztást, és végül csaknem két hónappal a PC-s debütálás után tudott befutni a nappalikba. Az Empulse esetében ez a baki azért is fájdalmas, mert a játékot több mint 250 ezren rakták kívánságlistára a különböző áruházakban, így komoly bázis várta a rajtot.

A Splitgate öröksége és a Titanfall receptje

Az 1047 Games számára létfontosságú lenne a tiszta és sikeres rajt. A csapat korábbi lövöldözős játéka, a portálos mechanikára épülő Splitgate kezdeti tündöklése után a folytatás, a Splitgate: Arena Reloaded finoman szólva is döcögős utat járt be, ami megtépázta a stúdió hírnevét. Az Empulse egyfajta szellemi utódként a Titanfall és a Call of Duty legszebb hagyományait igyekszik ötvözni: a vertikális pályák, a falon futás, a grappling hook (csáklya) és a csatatéren lehívható, irányítható mechek alkotják a 6v6 fős összecsapások gerincét. A tét óriási, hiszen a játékosok bizalmát egy újabb félresikerült indulással végleg el lehet veszíteni.

Bár a koncepció papíron jól hangzik, a Steam Next Fest során elérhetővé tett nyilvános próbaverzió vegyes fogadtatásban részesült. A SteamDB adatai szerint a demó mindössze 4316 egyidejű játékoscsúcsot tudott felmutatni, és a közösségi visszajelzések alapján a mozgáskultúra és a fegyverek kezelése is komoly finomhangolásra szorul. A tesztelők szerint a látványvilág túl steril és lélektelen volt, emiatt a fejlesztők ígéretet tettek a pályák vizuális átdolgozására, rombolható elemek és környezeti részletek hozzáadására a korai hozzáféréses (Early Access) időszak alatt.

Kétpólusú rajt

A jelenlegi helyzet közvetlenül érinti a hazai és a nemzetközi e-sport közösséget, valamint a többplatformos baráti társaságokat is, mivel a PlayStation 5-ös verzió kiesésével a keresztplatformos (cross-play) meccsek lehetősége is csorbát szenved. A PC-s korai hozzáférés és az Xbox Game Preview verzió 2026. június 24-én indult el, ahol a játékosok 19,99 dolláros áron vásárolhatják be magukat a tesztfázisba. Mikrotranzakciók és Battle Pass nélkül, tisztán a játékmenetre fókuszálva startol el a program, ám a Sony konzolját preferáló réteg most határozatlan ideig kénytelen lesz megmaradni a streamek megtekintésénél.