A norvég kormány kitiltja a generatív mesterséges intelligenciát az általános iskolákból
A norvég kormány drasztikus lépésre szánta el magát a digitális oktatás visszafogása érdekében, és teljesen kitiltja a generatív mesterséges intelligenciát az ország általános iskoláiból. Jonas Gahr Støre miniszterelnök bejelentése alapján a generatív mesterséges intelligencia iskolai használatára vonatkozó szigorítások a 2026 augusztusában induló új tanévtől lépnek életbe, hogy megvédjék a gyerekeket a kognitív készségek idő előtti…